Wycieczka logistyków do Szczecina

9.10.2019r. wyruszyliśmy z klasą 1L , 1LT oraz 3A na kolejną wycieczkę zawodową. Tym razem odwiedziliśmy dwie firmy: AMAOZN z siedzibą w Kołbaskowie oraz Port Szczecin -Świnoujście. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie zautomatyzowanego Centrum Logistycznego firmy AMAZON, w którym uczniowie zapoznali się z procesem dostarczania produktów od zamówienia klienta, przez przyjęcie towaru na magazyn, składowanie towarów, kompletowanie, pakowanie, slamowanie aż do wysyłki towaru. Uczniowie mieli również możliwość zaobserwowania w jaki sposób roboty wspomagają pracę ludzi w magazynie. Kolejny punkt wyjazdu, to wizyta w Porcie Szczecin – Świnoujście. Uczniowie poznali praktyczne aspekty obsługi ładunków w porcie i funkcjonowanie spółki porowej na przykładzie spółki Bulk Cargo. Następnie udaliśmy na tereny portowe, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wygląda rozładunek statków, magazynowanie kontenerów czy magazynowanie towarów w strefie celnej.