Wycieczka logistyków do firmy AMAZON w Sadach

11.10.2019 klasy 1L oraz 1LT wyruszyły na wycieczkę zawodoznawczą do centrum logistycznego firmy Amazon w Sadach pod Poznaniem. Amazon to największy sklep internetowy (e-commerce) na świecie. Centrum w Sadach zostało otworzone w 2014 roku i zatrudnia ok. 4000 pracowników. Podczas zwiedzania uczniowie poznali cztery najważniejsze etapy które odbywają się w centrach logistycznych globalnego giganta z branży e-handlu jakim jest Amazon – od momentu przyjęcia produktów na magazyn (receive), przez składowanie na półkach (stow), realizację zamówień (pick) aż po pakowanie do wysyłki (pack). Poznaliśmy szczegółowo kulisy procesu uruchamianego w momencie, gdy na stronach Amazon klient klika przycisk „kup teraz”. Dodatkowo uczniowie mogli zaobserwować wykorzystanie infrastruktury magazynowej i transportowej do realizacji zamówień klientów. Nowoczesna technologia i automatyzacja procesów magazynowych rozbudziła zainteresowanie zwiedzających. Najciekawszym punktem zwiedzania obiektu w Sadach, była możliwość spróbowania swoich sił jako pakowacz. Dziękujemy firmie AMAZON za zorganizowanie zwiedzania, dzięki któremu uczniowie wzbogacili wiedzę z branży logistycznej.