Wycieczka dydaktyczna klasy 3L do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Uczniowie klasy 3L odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki . Wzięliśmy udział w praktycznych warsztatach oraz dowiedzieli się dlaczego warto studiować logistykę. Piątkowy program wycieczki obfitował w liczne atrakcje. Młodzi adepci logistyki poznali ofertę dydaktyczną pierwszej w Polsce uczelni logistycznej oraz dowiedzieli się, na co zwracają dzisiaj uwagę pracodawcy poszukujący pracowników z branży TSL. W części wykładowej uczestniczyliśmy w wykładzie P. Artura Olejniczaka z Instytutu Logistyki i Magazynowania „Cyfrowa komunikacja bramą do Logistyki 4.0″, natomiast w części warsztatowej uczniowie wcieli się w role pracowników hurtowni i kompletowali zamówienia na paletowych jednostkach ładunkowych. Zadania wymagały nie tylko wiedzy logistycznej, ale również umiejętności pracy w grupie oraz wysokich zdolności komunikacyjnych. Najlepszą grupą okazali się: Aleksandra Gajewska, Weronika Odważna, Jakub Bendowski, Jakub Minge oraz Rafał Czekała. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była wizyta w Centralnej Sortowni Poczty Polskiej w Komornikach. Uczniowie na własne oczy zobaczyli jak sortuję się listy i paczki u największego operatora logistycznego w Polsce.