„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zbiórka dotyczyła zebrania starego, niepotrzebnego i zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (wszystkiego, co jest podłączone do prądu lub na baterie). Koordynatorem szkolnym była pani Magdalena Zadoń. Wspólnie udało się zebrać m.in. monitory i telewizory kineskopowe oraz LCD, drukarki, kopiarki, komputery, myszki, klawiatury głośniki, dyski, odtwarzacze DVD, projektory, rzutniki, ładowarki, telefony, kasety, żelazka, czajniki, wiatraki, baterie, kable, lampki choinkowe itd. Sprzęt ten został odebrany przez specjalistyczne przedsiębiorstwo uprawnione do zbierania, transportu i odzysku odpadów.

Tym samym przyczyniliśmy się jako społeczność szkoły do propagowania zachowań proekologicznych i ochrony naszego środowiska.