Wspólnej drogi nadszedł kres … – pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.

19 maja 2021r. odbyło się pożegnanie uczniów klas czwartych . W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień miała skromniejszą oprawę i odbyła się w klasach, w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego i zalecanych obostrzeń.

Pani Dyrektor Anna Matysiak w nagraniu przesłanym maturzystom, podziękowała za ich wytężoną naukę, pracę i zaangażowanie oraz pożegnała absolwentów. Tegoroczni maturzyści za swoją czteroletnią pracę otrzymali wiele nagród i wyróżnień.

Tytuł
najlepszego Absolwenta Technikum zdobyła Wiktoria Rzepecka, uczennica klasy IVA, a nominowani do tytułu Absolwenta Szkoły byli: Aleksandra Gruszczyńska, Alicja Pasiciel, Zuzanna Obiora, Jakub Bendowski, Emil Gielek, Zuzanna Pluskota.

Przyznano również nagrodę za 100% frekwencję w roku szkolnym 2020/21, którą otrzymała Agnieszka Katarzyna Glapa z klasy IVA, nagrodzono także tych, którzy w roku szkolnym 2020/21 osiągnęli bardzo wysoką 99% frekwencję, są nimi: Daniel Marciniak, Anna Berdychowska i Adrian Błaszyk.

Pośród licznych nagród, specjalne wyróżnienia otrzymali najlepsi absolwenci z gmin: Julia Trzeszewska z Grodziska Wilkp., Weronika Sołtysiak z Granowa, Zuzanna Obiora z Kamieńca, Wiktora Rzepecka z Rakoniewic, Alicja Pasiciel z Nowego Tomyśla, Weronika Odważna ze Stęszewa. Tradycją naszej szkoły jest wyróżnianie uczniów, szczególnie angażujących się w życie szkoły .

W tym roku Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły otrzymali: Wiktoria Rzepecka, Agnieszka Katarzyna Glapa, Anna Berdychowska, Adam Wiśniewski, Mikołaj Zygmunt, Marcelina Adamczak, Sandra Bruzi, Kamil Fiałkowski, Dawid Kaczmarek, Filip Kowalczyk, Mikołaj Wróbel, Maciej Stawiński, Alicja Pasiciel, Weronika Jarmuż, Adrian Błaszyk, Filip Fórmaniak, Natalia Konieczna, Aleksandra Gruszczyńska, Julia Trzeszewska, Izabela Paluszkiewicz, Weronika Sołtysiak, Klaudia Mocek, Zuzanna Obiora, Dagmara Kubiak, Daniel Marciniak, Jakub Bendowwski, Weronika Odważna, Volodymyr Syerykov, Patryk Olszewski.

Wielu spośród tegorocznych maturzystów brało udział w licznych projektach i konkursach. W tym roku stypendystami Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu zostali: Monika Ratajczak, Wiktoria Rzepecka, Alicja Pasiciel, otrzymali bon o wartości 25 000 zł., na sfinansowanie studiów licencjackich.

Nagrody finansowe otrzymali również stypendyści GAZ – SYSTEMU Jakub Paluch, Jakub Waszkowiak, Maciej Wieczorek.

Wyróżnieniami dla najlepszego sportowca uhonorowani zostali: Marcelina Adamczak, Sandra Bruzi, Wiktoria Rzepecka, Zuzanna Sztój, Natalia Kuśnierz, Mikołaj Zygmunt, Adam Wiśniewski, Dawid Kmiecik, Cezary Rożek, Marcin Szczepaniak, Adam Kurek, Mateusz Kropiński, Miłosz Wojciechowski, Filip Wojciechowski, Daria Ruciak, Milena Matuszewska, Paulina Wecburger, Julia Staśkowiak, Julia Trzeszewska, Rafał Czekała, Patryk Olszewski, Michał Rzadkiewicz, Paweł Nowakowski, Kajetan Włodarczak, Marcin Woźny, Dominik Duda.

Nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów, powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym oraz samych dobrych dni.