Wicemistrzostwo Polski Programistów PLC

W dniach 27-29 maja 2021 roku odbywały się coroczne Mistrzostwa Polski Programistów PLC, organizowane prze Politechnikę Wrocławską. W Mistrzostwach brali udział studenci, pracownicy przemysłu, profesjonaliści oraz – grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, których przygotowywał mgr inż. Łukasz Włodarczak, przewodniczący
zespołu nauczycieli przedmiotów mechatronicznych. Do ścisłego finału dostali się najlepsi z najlepszych, a wśród nich – tegoroczny absolwent, Jakub Waszkowiak, który został wicemistrzem Polski. Osiągnięcie to z pewnością otworzy Kubie szeroko drzwi do znalezienia wymarzonej pracy w branży mechatronicznej. To drugie tak znaczące osiągnięcie uczniów naszej szkoły. Jesienią bowiem
finalistą został Jakub Kaźmierczak. W mistrzostwach brali udział jeszcze: Jakub Paluch, Jakub Kaźmierczak i Adam Gierko. Wicemistrzostwo Polski zdobyte przez Jakuba jest kolejnym dowodem na to, że zdalne nauczanie wcale nie musi być gorsze, bowiem: „chcieć to móc”.