Warsztaty Artystyczne Albertowsko 2022

W dniach 14, 15 czerwca 2022 r. ponad 40-osobowa grupa kreatywnej i pełnej zapału młodzieży wraz z opiekunami przebywała w Krainie Mlekiem Płynącej czyli Albertowsku. Niestraszna im żadna pogoda, brak wygód czy dojazd krętymi piaszczystymi drogami. Grunt to dobra zabawa w doborowym towarzystwie. Rozłożenie namiotu, czy rozpalenie ogniska to fraszka.
Talent do to ich znak rozpoznawczy. Potrafią malować, rysować, projektować, grać na gitarach, składać i naprawiać motocykle, kręcić i montować filmy….. W realizacji tych pasji wspiera ich wiele osób. Dzięki pani Joannie Kalińskiej mieliśmy bazę wśród łąk , pól i lasów. Pani Weronoka Tullin, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Albertowsku , udostępniła świetlicę wiejską wraz z zapleczem a także obdarowała świeżym mlekiem i ziemniakami na ognisko.

Niezapomniane wrażenia związane z przejażdżkami Honkerem i samochodem opancerzonym BRDM oraz możliwość zapoznania ze sprzętem wojskowym zapewniła Grupa Rekonstrukcyjna Gratz.

Pyszny gorący posiłek-żurek, bigos i kiełbaski zawdzięczamy zdolnym kucharzom z Zakładu Poprawczego w Grodzisku.
Eksploracja strychu wiekowego domostwa okazała się dodatkową atrakcją dla miłośników staroci .
Dwa dni minęły szybko a namacalnym efektem naszego pobytu jest mural ,do oglądania którego zapraszamy. Najbliższa okazja już na początku lipca podczas Festiwalu Mleka.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji pobytu, rodzicom za wsparcie , a naszym Gościom Specjalnym za odwiedziny.