VIII Wycieczka Niespodziankowa „KLOPSÓW”

Zasada jest następująca: zapisać się na wyprawę, zjawić się w miejscu zbiórki, wyruszyć i … dopiero wtedy dowiedzieć się o celu oraz miejscu wycieczki.

Tym razem: Wiktoria Polak, Natalia Zbierska, Mateusz Bruss, Wiktor Ciorga, Kacper Flieger, Wiktor Gielnik, Dawid Królik, Cezary Krzyżanek, Patryk Mańkowski, Dawid Nowaczyk, Mateusz Rabiega, Jacek Ratajczak,  Dominik Walkowiak spotkali się 30 marca 2022 r. i wraz z opiekunem pojechali w nieznane. „Nieznanym” okazał się jeden z najcenniejszych zabytków Wielkopolski- klasztor w Lubiniu oraz stadion w Manieczkach, na którym zajęcia realizuje Sekcja łucznicza-ŚKPP- Buler – Śrem.

***

W Lubiniu zwiedziliśmy klasztor i kościół Benedyktynów wraz z podziemiami i ogrodem, wysłuchaliśmy historii budowy opactwa i nawiedziliśmy grób błogosławionego Bernarda, którego życie i cuda ściśle związane są z historią Grodziska i grodziskiej wody .  Przecież symbol naszego miasta: studnia na rynku nawiązuje bezpośrednio do postaci zakonnika.

Wizyta w Lubiniu to także ciekawostki o pobycie Adama Mickiewicza w klasztorze i okolicy Lubinia oraz  związanym z tym miejscem   Gallu Anonimie – autorze pierwszej polskiej kroniki, która pochodzi z XII wieku i omawiana jest na lekcjach j. polskiego.

Druga część wycieczki to zajęcia z panem Stefanem Bartkowiakiem, prezesem Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque Buler, z którym próbowaliśmy opanować podstawy łucznictwa. Na koniec odbył się  pierwszy ( ?) w dziejach naszej szkoły miniturniej łuczniczy. Zwycięzcą okazał się Cezary Krzyżanek z klasy 3 MT ( zdobywca 41 pkt), drugie miejsce przypadło Natalii Zbierskiej z kl. 3CT ( 38 pkt.), trzecią pozycję wywalczył Wiktor Gielnik z kl. 3 MT ( 36 pkt.).

Po VIII Wycieczce Niespodziankowej „KLOPSY” w maju wybierają się do Jakuszyc i w Góry Izerskie na rajd rowerowy.