Uczniowie ZST upamiętnili 17 września 1939

17 września 1939 to jedna z najczarniejszych dat w polskiej historii. Na terytorium Polski rozpoczęła się okupacja sowiecka, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę to okazja do upamiętnienia grodziskich bohaterów , ofiar rosyjskiej inwazji. W piątek 15 września w grodziskim ZST odbył się wykład Dyr. IPN Poznań dr hab. Rafała Reczka pt. „17 września 1939”. Na spotkaniu w sali historycznej była też Dyrektor ZST Magdalena Ambrozik. Następnie uczniowie kl. 1AT /mundurowa/ z nauczycielami Rafałem Maluśkim i Sebastianem Tulińskim udali się na spacer historyczny po Grodzisku śladami II wojny światowej m.in. miejsca upamiętniające harcmistrza Jana Skrzypczaka oraz powstańca wielkopolskiego Antoniego Janusa, Miejsce Pamięci Zbrodni Katyńskiej (Wagon Katyński), Młyniewo, Pomnik Wdzięczności.