Turniej Tańca 2022

W czwartek 13 stycznia 2022 r. w Grodziskiej Hali Sportowej zgromadzili się miłośnicy różnorodnych form tanecznych. Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się zorganizowany przez nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych Annę  Hoffman-Lusinę, Magdalenę Lange i Sylwię Roj-Skubel Turniej Taneczny dla dzieci i młodzieży. 
Impreza zgromadziła ponad 120 uczestników w wieku od 7 do 19 lat. W kategorii Szkół Podstawowych zaprezentowało się 7 zespołów:        

* „Czirczerki” z Centrum Kultury w Wielichowie (Amelia Niedzielska, Elżbieta Zarabska, Zuzanna Urbaniak, Lena Adamczak  Klaudia Skotnicka, Lena Nowaczyk, Wiktoria Kominowska, Hanna Błażejczak, Dagmara Misiak, Nadia Hołoga, Paulina Nadobnik, Julia Biegańska, Julia Kuleczka, Jagoda Grzesiowska) wraz z opiekunką Anną Kątną trenowane przez Joannę Drzewiecką. 

* Drużyna z SP w Kąkolewie (Aleksandra Sternal, Magdalena Herzog, Marcjanna Dzięcioł,Magdalena Pawlak, Klaudia Gigoła, Oliwia Gigoła, Joanna Hercog) z trenerką Dagmarą Kozą  

* „Tańczące Brzdące” z SP 2 w Grodzisku Wlkp.   (Lena Piosik, Martyna Menet, Barbara Rozwadowska, Julia Bazelak , Kinga Adamczak, Agnieszka Pyc, Milena Berger, Emilia Humerska, Karolina Pięta i Mateusz Serwa) z trenerką Iwoną Skrzypczak

*  „Dance Stars” z SP 2 w Grodzisku Wlkp. (Lena Adamczak, Samanta Chalasz, Zofia Kowalska, Emilia  Nowak, Julia Rutkowska, Amelia Szeszuła ) z trenerką Pauliną Komorowską 

* „Jedynki” z SP 1 w Grodzisku Wlkp.   (Paula Sawińska, Natalia Śmieszek, Weronika Buda, Wiktoria Juszczak, Wiktoria Krystek, Lena Kruczkowska)

* „Purpledance” z SP 1 w Grodzisku Wlkp. (Magdalena Dziurla, Karolina Świtała, Blanka Sobkowiak, Kinga Stachowiak, Alicja Marciniak, Emilia Tarka i Wiktor Frankowski ) 

* „Orange Girls”  z SP 1   (Emilia Otto, Julia Gielnik, Adrianna Wośkowiak, Anika Kumar, Olena Drzymała, Małgorzata Cyfert, Nadia Dziewiel, Lena Sobkowiak, Marcelina Dziurla)   Wszystkie trzy zespoły prowadzone przez Małgorzatę Wolan.                                                                                                  

I miejsce oraz nagrodę zdobyła grupa „Tańczące Brzdące”  z SP 2   w Grodzisku Wlkp.   
II miejsce wywalczyła drużyna „Orange Girls” z SP 1   
a III miejsce  „Jedynki” również z SP 1 w Grodzisku Wlkp.                                                        
Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

W kategorii młodzieży Szkół Ponadpodstawowych zaprezentowało się 6 zespołów:                                                    

*  „Lelewelki” z ZSZ nr 6 w Poznaniu (Kinga Urbanowska, Chloe van Berkel, Martyna Gryniewicz, Wiktoria Konieczna, Natalia Yazlovetska, Wiktoria Gramza, Valeria Neskhodym, Anastasia Uskova, Anna Przybylska, Anna Jasińska)   z opiekunkami Magdalena Karbownik i Hanną Grześkowiak                                

* „Smile” grupa hip-hopowa z CK Rondo w Grodzisku Wlkp (Aleksandra Bernard, Aleksandra Koszuta, Julia Przysło, Marcelina Dziurla, Nadia Dziewiel, Katerina Kucherenko i Euzebiusz Walerowicz)  z trenerka Emilią Woźniak

oraz cztery  reprezentacje klasowe ZST w Grodzisku Wlkp.                                                                              

*klasa 1 GT (Joanna Budzyńska , Wiktoria Łatka, Oliwia Matuszewska, Zuzanna Pakuła,  Paulina Przybylska, Oliwia Stachowiak, Eryka Rzepecka)                                                                                                                                             

* klasa 1AT (Aleksandra Rudnicka, Klaudia Napierała, Klaudia Zarabska, Małgorzata Nadobnik, Wiktoria Paprocka, Julia Kozioł, Julia Kryze)                                                                                                                                               

 * klasa 1 CT   (Aleksandra Kosińska, Jagoda Szymańska, Julia Dotka, Joanna Kubicka, Agata Lewandowska, Izabela Dudzińska, Ewa Michalak, Michalina Fryde, Laura Przymuszała, Sylwia Skubel, Wiktoria Koza, Patrycja Kramska i Bartosz Kluczynski)                                                                                                                                                                                          

*klasa 3fb (Ewa Kaczmarek, Izabela Bielawska, Julia Filipiak, Patrycja Buda , Magdalena Kawala, Weronika Szklarska)                                                                                                                                                                                  

Zdobywczyniami I miejsca została grupa „Lelewelki”, II miejsca klasa 1 CT a III miejsca grupa „Smile”.
Pozostałe  zespoły uhonorowano wyróżnieniami.

Wszyscy uczestnicy  otrzymali nagrody rzeczowe a drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz statuetkami. 

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji była para taneczna Nelly Klimek i Antoni Gomuła trenujący w Nowotomyskim Ośrodku Kultury pod okiem pani Katarzyny Przybyszewskiej.

Bardzo Wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok.