Tak słodko minął tydzień….. czyli krótka relacja z kursu dekorowania tortów

Grupa uczniów z technikum i branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., brała udział w kursie dekorowania tortów w ramach realizacji projektu „Grodziska akademia zawodowców” w okresie od 28 czerwca 2021 r. do 5 lipca 2021 r.

Z ramienia instytucji szkolącej kurs prowadziła Pani Andżelika Taciak – właścicielka grodziskiej pracowni tortów artystycznych Angee Cake.

Podczas kursu uczestnicy poznali:

– ogólne zasady i sposoby dekorowania tortów,

–  przyrządy stosowane do dekorowania,

– kremy i masy do tortów i deserów,

– metody projektowania i wykonywania dekoracji,

– zasady składania tortów

i wiele innych tajników, które zostają słodką tajemnicą.

Zwieńczeniem tygodnia nauki był teoretyczny test sprawdzający oraz samodzielne wykonanie tortu przez każdego uczestnika. Poniżej torty uczestników kursu.

Kurs dofinansowany były ze środków unijnych, w ramach projektu ,,Grodziska akademia zawodowców” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.