ŚWIĘTO TAŃCA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GRODZISKU WLKP.

Dnia 21.01.2020 r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Turniej Tańca. Organizatorkami imprezy były p. Anna Hoffman-Lusina i p. Magdalena Lange z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego. Celem turnieju jest propagowanie aktywnego stylu życia, integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół oraz prezentacja ich umiejętności tanecznych. Udział w tegorocznej edycji zadeklarowało 10 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 4 drużyny dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych, w sumie prawie 100 uczestniczek:
*2 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. prowadzone przez p. Małgorzatę Wolan i p .Joannę Włodarczak
*Zespół „Noblistki” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie pod opieką p. Agaty Gertchen-Dominiak
*Grupa „Bad Girls” reprezentująca Szkołę Podstawową im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie z opiekunką p. Dagmarą Koza
*Grupa reprezentująca Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ptaszkowie pod opieką p. Moniki Wielgosz
*”Banda z Dwójeczki” pod opieką p. Małgorzaty Świtały reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp.
*2 drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie wraz z opiekunka p. Agnieszką Ciesielską
*2 reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie pod opieką p. Stelli Gołąb-Szlejf
*Drużyna „Lelewelki” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu z opiekunkami p. Magdaleną Karbownik i p. Hanną Grześkowiak

  • 3 drużyny z klas I ET, Ifb , III E i IV E Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
    Jury w składzie: p. Monika Jeżewska-Urbanek , p. Małgorzata Świtała, p. Magdalena Karbownik oraz p .Jarosław Szulc oceniło startujące drużyny w dwóch kategoriach:

W kategorii zespołów reprezentujących szkoły podstawowe zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr.1 w Grodzisku Wlkp. o wdzięcznej nazwie „Słowianki”, na miejscu II uplasowały się „Noblistki” ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie, a miejsce III przypadło drugiej reprezentacji Szkoły Podstawowej nr.1 w Grodzisku Wlkp. Pozostałe drużyny skalsyfikowano ex aequo na miejscu IV.

W kategorii drużyn tanecznych szkół ponadpodstawowych zwyciężyła reprezentacja klasy I ET z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp., miejsce II przypadło w udziale „Lelewelkom” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu a III i IV miejsce odpowiednio drużynie z klasy Igb i łączonej reprezentacji klas III E i IV E również z Zespołu Szkół Technicznych.
Drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, a wszystkie uczestniczki nagrody ufundowane dzięki sponsorom: Nadleśnictwu w Grodzisku Wlkp., firmie „MAXIM Ceramics ” Sp. z o. o. z Maksymilianowa, Grodziskiej Hali Sportowej oraz Zespołowi Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.
Imprezę uświetniły gościnne występy najmłodszych -25 osobowa grupa „TAŃCZĄCE BRZDACE”- dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 prowadzona przez p. Iwonę Skrzypczak oraz prezentacja umiejętności tanecznych uczennicy klasy II E ZST Zofii „Zojdy” Nowickiej.
Na zakończenie wszystkich chętnych na warsztaty taneczne zaprosiła druga utalentowana tanecznie uczennica ZST Maja Szymaniak z klasy IIA.