Światowy Dzień AIDS

Każdego roku 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji nauczyciele wychowania fizycznego p. Anna Ledzianowska, p. Beata Kleszcz, i p. Weronika Bereszyńska zorganizowały online szkolny konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS. Udział w konkursie wzięło 36 uczniów ZST w Grodzisku Wlkp. Wydarzenie rozpoczęło się krótką prelekcją w formie filmu, po którym uczestnicy musieli rozwiązać test zawierający 25 pytań. Przed podaniem wyników uczniom wyświetlono film opowiadający historię osoby zakażonej wirusem HIV.
Wyłoniono trzech uczniów, którzy zdobyli ex aequo 96% poprawnych odpowiedzi. Byli to: Magdalena Łowigus z klasy III M, Jakub Żyhałko i Paweł Nowak z klasy II BT.
4 grudnia odbył się finał konkursu wiedzy o AIDS klasyfikacja ostateczna
– 1 miejsce Magdalena Łowigus z klasy 3M
– 2 miejsce Pawel Nowak klasa 2 BT
– 3 miejsce Jakub Żyhałko klasa 2 BT