Sukces uczniów „Różowej” – Mistrzostwa Polski programistów PLC

W dniach 5-7 listopada 2020 r. 4 uczniów Technikum Mechatronicznego przy Zespole Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim (Maciej Wieczorek, Jakub Paluch, Jakub Kaźmierczak i Adam Gierko) brało udział w elitarnych zawodach – Mistrzostwach Polski Programistów PLC organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Uczniowie ci dostali się do przedfinałowej rozgrywki przeszedłszy  kwalifikacje, które odbyły się w marcu, w okresie przed wybuchem pandemii. Razem z nimi w konkurencji Logo udział brali najlepsi uczniowie, studenci i mechatronicy z Polski. Do finałowej 6 udało się dostać Jakubowi Kaźmierczakowi, co oznacza, że znalazł się w gronie 6 najlepszych programistów sterowników PLC w Polsce. Uczniów do udziału w mistrzostwach przygotował nauczyciel mechatronicznych przedmiotów zawodowych –                     mgr inż. Łukasz Włodarczak. W tym trudnym czasie, kiedy dochodzą do nas niemal same złe wieści – informacja o takich sukcesach naszych uczniów stanowi potężny zastrzyk pozytywnych emocji. Jest również świetnym przykładem na to, że zdalne nauczanie wcale nie musi być mniej wartościowe od stacjonarnego.

M. Jany