Spotkanie z Ryszardem i Tomaszem Biberstajn

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 7 grudnia 2023r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza
Kwiatkowskiego w Grodzisku uczniowie ze Szkolnego Klubu Książki, oraz uczniowie szkoły mieli okazję spotkać się ze słowem poetyckim i muzyką. Gośćmi byli Ryszard Biberstajn – poeta, wykładowca Państwowej Szkoły Zawodowej w Lesznie, doktor nauk humanistycznych i Tomasz Biberstajn – muzyk i kompozytor, pedagog, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej. Czytanie poezji, jej analizowanie i interpretowanie, a potem warsztaty poetyckie i próby samodzielnego oddawania w słowach tego jak odbieramy siebie i otaczający nas świat, a wszystkiemu wtórowała muzyka klasyczna. Była to kolejna piękna i budująca lekcja sztuki, która w swoim
zamyśle miała kształcić odbiór literackiego świata i kreowanie własnego i tak się właśnie stało.
Organizatorki spotkania: Mirella Jany, Grażyna Wiśniewska, Halina Klimaszyk i Bernadeta Kotecka