Spotkanie z Jędrzejem Krzyżostaniakiem…

W piątek 21 lutego w grodziskim ZST im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyło się spotkanie z Jędrzejem Krzyżostaniakiem – grodziszczaninem i absolwentem „różowej” szkoły. Gość szkoły opowiedział uczniom klas 3B, 3C, 3E, 3G o swojej życiowej pasji – obserwacji i fotografowaniu natury, nieba i kosmosu. Badaniem Układu Słonecznego zainteresował się kilka lat temu. Początki obserwacji pasjonat prowadził amatorskim sprzętem – lornetką , potem przez teleskop. Dziś obserwacją zajmuje się już bardziej precyzyjnym sprzętem, żeby wykonywać przepiękne zdjęcia swojego hobby. Spotkanie z pasjonatem wzbudziło zainteresowanie młodzieży, która w trakcie i po spotkaniu zadawała pytania. Uczniowie mają nadzieję, że Jędrzej Krzyżostaniak odwiedzi ponownie „różową” szkołę. Spotkanie zorganizowali nauczyciele: Halina Klimaszyk, Sebastian Tuliński.