Słoneczna Italia

Za nami pierwszy pracowity tydzień w słonecznej Italii. Po zapoznaniu się z obowiązkami wszyscy uczniowie sumiennie pracują do siesty. Później zwiedzanie, oglądanie pięknych widoków cudownego miasta Spoleto. Możliwość zobaczenia tego pięknego miejsca mieli uczniowie:
Klasa III A – technik logistyk mundurowy- Szymon Muchowski, Filip Kowalczyk, Mikołaj Zygmunt
Klasa III B – technik informatyk- Tomek Maciejak, Szymon Wróbel
Klasa III C – technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Adrian Błaszyk, Weronika Jarmóż, Alicja Pasiciel
Klasa III E – technik ekonomista – Klaudia Andrys, Karolina Drozdowska
Klasa III M – technik budownicta – Patrycja Kowala, Patryk Olszewski
Klasa IV B – technik informatyk- Daniel Kleszcz
Klasa IV G – technik usług gastronomicznych- Daria Drgas, Jakub Fórmaniak, Karolina Maniecka

16 listopada 2019 r. Uczniowie będący w Spoleto udali się na zwiedzanie Rzymu i Watykanu, w swoim planie zwiedzania mieli :
• Stadion Olimpisjki w Rzymie AS Roma
• Colosseum
• Forum Romanum
• Piazza Venezia
• Fontanna di traci
• Piazza di Spagna
• Piazza Navona
• Panthenon
• Castel Sant Angelo
• Watykan
• Piazza di San Pietro
• Bazylika Św. Piotra
Mimo pogody, która była deszczowa uczniowie zawzięcie zwiedzali I zdobywali wiedzę oraz poznawali tajemnicze I fascynujące zakamarki wspaniałych Włoch. Dla fanów sportu zapewniono zobaczenie stadionu Olimpisjkiego w Rzymie AS Roma. Mimo pogody można było zauważyć uśmiech na wielu twarzach uczniów.

23 listopada przedstawiciele uczniów w Spoleto mieli okazję zwiedzać Perugie oraz Asyż.
W Perugi mieli możliwość podróżowania mini metrem, zwiedzania starówki, kantoru, podziemnego miasta oraz kościołu w stylu barokowym. Piękne malowidła na ścianach i sufitach w kościele wprawiały w zachwyt, natomiast animacja wizualna w podziemnym mieście, która przedstawiała jego krótką historię sprawiała, że uczniowie wraz z opiekunami nie mogli oderwać od niej wzroku.
Na obrzerzach Asyżu zwiedzili mały kościółek,( tzw Kocioł w kościele ), który został odbudowany przez Św. Franciszka, jej wnętrze oraz ogród różany, w których rośnie specjalny rodzaj róż
Natomiast w Asyżu górnym zwiedzali kościół świętej Klary oraz kocioł świętego Franciszka, który jest wyznacznikiem rozpoczęcia epoki renesansu.

Ciao! W poniedziałek odwiedzamy firmę gdzie pracują nasi logistycy mundurowi Szymon, Filip oraz Mikołaj. Chłopcy swoją determinacją i zaangażowaniem do pracy zadziwiaja nawet włoskich pracodawców.
Daniel, Szymon I Tomek to informatycy. Każdy z nich pracuje w innym miejscu pięknego Spoleto. Dzięki praktykom mają okazję przekonać się o technologii i nowinkach informatycznych w obcym kraju.
Weronika, Alicja I Adrian to przedstawiciele III klasy Grafików. Swoje praktyki odbywają w firmie graficzno-drukarskiej.