Relacja z kursu wizażu realizowanego w ramach projektu Grodziska akademia zawodowców

Grupa 12 uczennic Zespołu Szkół Technicznych im. E Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim kształcących się w zawodzie fryzjer ukończyła Kurs wizażu. Na zajęciach uczestnicy zdobywali za równo wiedzę teoretyczną jak i praktyczną – m.in. poznawali podstawowe narzędzia pracy i najczęściej używane kosmetyki, uczyli się dobierać makijaż do typu urody i kształtu twarzy, a także wykonywać różnego rodzaju makijaże – m.in. makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, makijaż oczu, makijaż ust.
Kurs łącznie trwał 32 godziny, na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia.        

Udział w zajęciach pozwolił uczniom na zdobycie dodatkowych kompetencje, które z pewnością przydadzą się na rynku pracy po zakończeniu nauki w szkole.

Zajęcia dofinansowane były ze środków unijnych, w ramach projektu ,,Grodziska akademia zawodowców” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.