Rajd Rowerowy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

We wtorek 23.03.2021 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego wzięli udział w Rajdzie Rowerowym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Poprzez obowiązujące obostrzenia niestety musieliśmy podzielić się na grupy maksymalnie 5 osobowe (nauczyciel + 4 uczniów). W takich właśnie grupach o godzinie 8:45 wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonych miejscach. Cztery grupy startowały o godzinie 9:00 z boisk przy Grodziskiej Hali Sportowej, każda grupa wraz z opiekunem na innym boisku szkolnym w odległości 100 metrów od innej grupy. Strat odbywał się z co 5 minutowymi odstępami czyli odległość od każdej grupy była co najmniej 1.5 km. Grupy startujące spod „Różowej” kierowały się ścieżką rowerową na Opalenicę, następnie na Urbanowo, na Woźniki, Kotowo i w stronę Grodziska. Kolejne pięć grup o tej samej godzinie ruszało w trasę spod drugiego budynku szkoły tzw. „Gazów” podążając ścieżką rowerową przez Ptaszkowo do Woźnik, a następnie przez Urbanowo do Grodziska. Każda z grup postanowiła na chwilę zatrzymać się przy Klasztorze Franciszkanów w Woźnikach aby odpocząć na moment i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jak co roku dla każdej grupy Pani Magda Lange
przygotowała symboliczną „eko-MARZANNĘ:, którą należało spalić lub utopić. Tak właśnie pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała i troszkę wiał wiatr to wszyscy wrócili zadowoleni z tego że wspólnie w małych grupach mogliśmy spędzić wspólnie czas na sportowo oczywiście w maseczkach i odstępach pokonując dystans 26 km.
Do zobaczenia za rok!