Puchar Polski Carvingu Polagra 2019

Julia Bugaj z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim im. Eugeniusza Kwiatkowskiego na podium Pucharu Polski Carvingu Polagra 2019.

3 października 2019 roku na poznańskich targach Polagra odbył się finał Pucharu Polski Carvingu. Konkurs ten był wieloetapowy, pierwszym etapem były eliminacje na podstawie nadesłanych zdjęć. W dwóch kategoriach: juniorów po raz pierwszy znalazła się Julia Bugaj uczennica z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku wielkopolskim. Jak w roku ubiegłym zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, pierwszą z nich były przygotowane wcześniej i przywiezione gotowe prace z owoców i warzyw. Natomiast drugą konkurencją było półtoragodzinne rzeźbienie na żywo w dyni lub arbuzie. W tym roku każdy z zawodników sam wybierał temat pracy. Julka za przewodni temat wybrała fantastykę „KOBIETA Z OBCEJ PLANETY” oraz…postać z Disneya –KRÓLEWNA ŚNIEZKA….. W jury konkursu zasiadali min. utytuowani polscy carverzy a organizatorem był Grzegorz Gniech oraz Carving Team Poland. Po sędziowskiej ocenie i ostatecznym podsumowaniu punktów okazało się, że Julia Bugaj zajęła drugie miejsce. Oprócz ogromnej radości z miejsca na podium Julia otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar, książkę do nauki carvingu autorstwa Grzegorza Gniech oraz Sylwii Kruszyńskiej, bon o wartości 300zl oraz voucher na kwotę 1000 zł na kurs carvingu oraz rejs do Szwecji. Julka od dwóch lat uczy się carvingu pod okiem swojej mamy Elżbiety Bugaj [ III miejsce w kategorii profesjolalistów –POLAGRA 2019]. W szkole uczęszcza na zajęcia z carvingu pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów gastronomicznych w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Małgorzaty Piaskowskiej. Juli podczas trwania konkurencji dopingowała klasa II G Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych: Małgorzatą Piaskowską i Marzeną Ankiewicz.
Małgorzata Piaskowska