Wspomnienia szkolnych wyjazdów na Jarmarki Bożonarodzeniowe.

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia grupa 90 osób uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. od wielu już lat wybierała się na Jarmarki Świąteczne do Berlina, Drezna, Poczdamu, Wrocławia, by  wprawić się w świąteczny nastrój, zwiedzić miasto z przewodnikiem, ale także obowiązkowo odwiedzić jedno z muzeów i później kosztować świątecznych  specjałów oraz cieszyć się przedświąteczną atmosferą na pięknych jarmarkach.

Ważnym celem wyjazdów była też możliwość porozumiewania się podczas zakupów w języku obcym, a także poznanie zwyczajów i kultury danego regionu. 

Każdego roku nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły już od września dopytywali organizatorki panią Aldonę Starostę i Annę Skrzypczak o kolejny wyjazd na jarmark.  Niestety pandemia nie pozwoliła nam w tym roku razem udać się  na wyczekiwany przez wszystkich Jarmark.

Jednak możemy wprawić się w świąteczny nastrój i powspominać, jak to na jarmarkach było w Dreźnie, Berlinie, Poczdamie i Wrocławiu.

Przyjemnego oglądania i miłych wspomnień

Aldona Starosta i Anna Skrzypczak