Profesjonalni barmani z Różowej

W okresie od 29 października 2022 r. do 6 listopada 2022 r.  26 pełnoletnich uczniów uczestniczyło w 30 godzinnym kursie barmańskim. Uczniowie ( 21 kobiet i 5 mężczyzn) z kierunków: technik ekonomista, technik mechatronik, technik mechanik, technik żywienia i  usług gastronomicznych, technik grafik i poligrafii cyfrowej zostali podzieleni na dwie grupy, by lepiej poznać sekrety receptur na pyszne drinki.

Na początku kursu uczestnicy zostali wprowadzenia w tajniki zawodu barmana, zapoznali się z historią Stowarzyszenia Polskich Barmanów w Polsce zrzeszające profesjonalnych barmanów oraz  poznali:

– technologię i towaroznawstwo napojów alkoholowych i bezalkoholowych

– podział i charakterystykę napojów mieszanych,

– techniki miksowania oraz teoretyczne i praktyczne zastosowanie receptur

– wyposażenie i organizację profesjonalnego Cocktail-Baru

Po zajęciach teoretycznych odbywały się interesujące zajęcia praktyczne…- przygotowywanie drinków wg. poznanych receptur czy miksowanie w stylu wolnym – Free Style.

Prowadzącym zajęcia był p. Łukasz Kisielowski z ramienia firmy szkoleniowej INFO-BIZ Profesjonalna Edukacja Sp. z o. o z Grudziądza

Potwierdzeniem zdobytej wiedzy było uzyskanie przez wszystkich uczestników kwalifikacji do wykonywania zawodu BARMANA. Otrzymany Certyfikat ICVC/BN 20008.19 jest wydawany osobom, które zdały Egzamin ICVC weryfikujący ich kwalifikacje do wykonywania zawodu Barmana  m.in, takie jak:

  1. Wiedza dotycząca zasad autoprezentacji i pierwszego wrażenia
  2. Znajomość zasad komunikacji werbalnej i pozawerbalnej
  3. Znajomość savoir vivre z zakresu branży gastronomicznej
  4. Wiedza na temat przygotowania różnego rodzaju napojów – dobór składników
  5. Znajomość różnych techniki przygotowywania napojów
  6. Umiejętność śledzenia zapasów i składanie zamówienia

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Kurs odbywał się w ramach projektu „Grodziscy fachowcy” realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 2, ,  który realizowany jest  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.