Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Podczas tegorocznego Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w dniach 18 i 19.04, uczniowie z klas 1CT, 2CT, 3CT i 5CT odwiedzili Uniwersytet Artystyczny, Uniwersytet im. A. Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny. 

W czwartek wraz z opiekunami Elwirą Borowczak i Agnieszką Gulik, grupa grafików odbyła 3-godzinne warsztaty z projektowania wnętrz. Pan doktor Szymon Nawój z Uniwersytetu Artystycznego wprowadził uczniów w tematykę projektowania mieszkań, a następnie grupa wykonała własne projekty na makietach. Warsztaty były bardzo kreatywne i wymagające dla naszych grafików. Na co dzień nie zajmujemy się taką tematyką, więc tym bardziej były to zajęcia mocno rozwijające.

W tym samym czasie inna grupa uczniów wraz z opiekunami Magdaleną Lange i Julianną Czyszkiewicz udała się na wykłady UAM na „Ogrody”, gdzie poznali historię powstania sztucznej inteligencji, aplikację AI stosowane w edukacji oraz wyniki badań na ile ufamy AI we współczesnym świecie.

Dzień później kolejna grupa grafików wraz z opiekunami Eweliną Łęszczak i Remigiuszem Stopą odwiedzili Uniwersytet Ekonomiczny, aby wziąć udział w wykładzie na temat samolotów pasażerskich i przyszłości lotnictwa oraz zagadnieniom AI w kontekście wykorzystywania jej przez przedsiębiorstwa do manipulowania odbiorcami. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w warsztacie tworzenia fake newsów. Dowiedzieli się jak odróżnić fake od prawdziwym informacji, a następnie sami tworzyli fake newsy i próbowali nabrać innych uczestników warsztatów na swoje fałszywie rozpowszechniane informacje.

To były fajne naukowe dwa dni i czekamy już na przyszłoroczną edycję Festiwalu.