Pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Technicznych

Dla  absolwentów Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. szkolny dzwonek zabrzmiał ostatni raz.W czwartek 23 maja 2019r. uczniowie klas  czwartych spotkali się, by wziąć udział w uroczystym zakończeniu edukacji. Absolwenci w pięknych słowach wyrazili podziękowanie za wysiłek dydaktyczny i wychowawczy swoim nauczycielom. Bukiety kwiatów wręczyli pani dyrektor Annie Matysiak i rodzicom, którzy licznie przybyli aby towarzyszyć swoim dzieciom w tym uroczystym dniu. Były też listy pochwalne, nagrody i wyróżnienia dla tych nastolatków, którzy wykazywali się zaangażowaniem w pracy społecznej i nauce, osiągając wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych godnie reprezentując szkołę. Prestiżowy tytuł Absolwenta Roku zdobyła Monika Rawecka, której   w czwartek towarzyszyli rodzice, odbierając gratulacje od dyrektor szkoły, pani Anny Matysiak i  grodziskiego starosty, pana Sławomira Górnego. Wśród najlepszych uczniów z poszczególnych gmin znalazły się: Aleksandra Nowak (Granowo), Aleksandra Ruta (Wielichowo), Marianna Wiśniewska (Rakoniewice), Monika Rawecka (Kamieniec) oraz Dominika Sławińska (Grodzisk Wlkp.).
Najwyższą frekwencją i punktualnością przez cały okres szkoły wykazały się: Monika Rawecka i Emilia Kocik a Paulina Pauch osiągnęła stuprocentową obecność w ostatnim roku szkolnym. W gronie największych aktywistów artystyczno-społecznych znaleźli się: Paulina Jujka, Amanda Kaźmierczak, Dominika Bendowska, Piotr Leśniczak, Jakub Stopa oraz Filip łodyga.
Nagrody za wieloletnią działalność w Międzyszkolnej Grupie Wolontariuszy otrzymały:Karolina Kleszcz, Milena Rudnicka, Karolina Nowak, Marta Kistowska, Agnieszka Kubicka, Dominika Bendowska, Amanda Kaźmierczak, Paulina Piechocka i Aleksandra Zimniewicz.
Wyróżnienia za wieloletnią działalność w Grodziskiej Orkiestrze Dętej im. Stanisława Słowińskiego otrzymali: Elwira Tomaszewska i Piotr Leśniczak.
Listy pochwalne za regularną współpracę z firmami na terenie powiatu w ramach rozwoju postaw przedsiębiorczych wśród młodego pokolenia otrzymały:Joanna Andrzejewska i Natalia Górna. Największymi umiejętnościami w zakresie języka niemieckiego wykazali się: Elwira Tomaszewska,   Kornelia Włodarczak, Tomas Kozioł,  Oliwia Skrzypek, Aleksandra Nowak, Dominika Sławińska, Paulina Paluch, Eryk Durka, Monika Maciejak, Klaudia Judek, Klaudia Lemańska a na szczególne wyróżnienie w dziedzinie germanistycznej zasłużyli:  Jacqueline Reinders i Kamil Lemański.  
Sukcesy w cyklicznych  konkursach Ligi Młodych Logistyków uzyskiwali: Katarzyna Pawlak, Dominika Sławińska, Mateusz Wojnowski i Piotr Leśniczak. Mistrzami w dyscyplinach sportowych byli: Klaudia Pawlak, Laura Marchewka, Martika Kubaczyk, Paulina Piechocka, Agnieszka Kubicka, Amanda Kaźmierczak, Aleksandra Ruta, Zuzanna Graf, Patryk Strugarek, Jarosław Fornalski, Oliwia Skrzypek, Monika Rawecka, Wojciech Nowaczyk, Marta Kistowska, Karolina Nowak, Kamil Syguła, Tomasz Kozioł, Eryk Durka, Mateusz Wojnowski, Bartosz Gierszal, Adam Szyguła. Prestiżowy tytuł Sportowca Szkoły otrzymała Marta Kistowska.
 Na świadectwa z wyróżnieniem zapracowali: Dominika Sławińska, Oliwia Skrzypek, Piotr Leśniczak (klasa 4A), Mariusz Nowak, Weronika Bock, Lidia Kawala, Michał Kuleczka i Jakub Przybyła, Weronika Stachowska, Marianna Wiśniewska (klasa 4B), Alicja Michalska, Joanna Kazimierczak, Wiktoria Przybylska, Paweł Maćkowiak (klasa 4K), Jagoda Stachowiak ( klasa 4G), Dominika Bendowska, Amanda Kaźmierczak, Agnieszka Kubicka, Weronika Lewandowska, Laura Marchewka, Paulina Piechocka, Aleksandra Ruta (klasa 4H), Monika Rawecka, Milena Rudnicka, Aleksandra Nowak, Patrycja Dubska, Zuzanna Graf, Julia Szafarz, Karolina Kleszcz, Natalia Górna,  Alicja Śliwińska, Filip Łodyga (klasa 4C) i Wojciech Nowaczyk ( 4M).
Prowadzącymi uroczystość byli absolwenci Paulina Jujka i Piotr Leśniczak, którzy przekazali „uczniowską władzę” i odpowiedzialność za galę młodszym, a byli to Martyna Szyminczak i Mikołaj Wróbel. Organizacyjnie nad całością uroczystego zakończenia pracowali: Aldona Starosta, Halina Klimaszyk, Anna Piaskowska-Szeszuła, Renata Wróbel, Grażyna Wiśniewska oraz uczniowie  (klasy 2C, 3E, 3M). Zespół  „Zimny Zimowy Wiatr”  zapewnił oprawę muzyczną zakończenia.
Grażyna Wiśniewska