Polsko-Rosyjskie Warsztaty Młodzieży w Warszawie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z klasy III B Jakub Probst oraz Patryk Krynojewski wraz z opiekunką p. Iriną Tiereszczenko brali udział w Polsko-Rosyjskich Warsztatach Młodzieżowych przygotowanych przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.    
Niemal  120 młodych ludzi w wieku 13-26 lat wraz z opiekunami z całej Polski i Rosji przyjechało do Warszawy w dniach 30.01- 03.02.2019 r.

Ćwiczenia interaktywne, gry symulacyjne, gra miejska, szkolenia dla nauczycieli z technik edukacji nieformalnej – to tylko niektóre z punktów programu trzydniowych warsztatów przygotowanych przez CPRDiP. To wszystko pomogło przełamywać stereotypy, wspólnie szukać wyjścia z trudnych sytuacji i osiągnąć porozumienie pomimo barier językowych oraz różnic kulturowych i wiekowych. Było dużo pozytywnej energii i zabawy.
Wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły stała się gra miejska, która była rozegrana na ulicach Śródmieścia Warszawy oraz pozwoliła cofnąć się w czasie i wcielić w postaci sprzed stu lat,
by odnaleźć  ślady Warszawy, która odeszła wraz z wybuchem wojny.
Jakub Probst oraz Patryk Krynojewski zajęli I miejsce w grze miejskiej. Wielkie brawa dla uczniów ZST im. E. Kwiatkowskiego !    
Ten wyjątkowy wyjazd oraz spotkanie z rosyjskimi przyjaciółmi z gimnazjum miasta Szczołkowo Rosja, z którymi nasza szkoła na przełomie września i października 2018 r. realizowała polsko-rosyjski projekt „Wiem, co jem”, zmotywowały uczniów i nauczycieli ZST im. E. Kwiatkowskiego do wnioskowania o dofinansowanie kolejnego projektu w ramach „Polsko- Rosyjskiej Wymiany Młodzieży w 2019 roku”.