Półfinał Konkursu Język Niemiecki w Poznaniu

6 marca 2021 roku odbył się Półfinał  V edycji Konkursu JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU zorganizowany przez Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Etap szkolny odbył się odbył się w styczniu 2020 roku i niestety ze względu na panującą pandemię półfinał konkursu został odroczony na marzec 2021 roku i Komisja Konkursowa przeprowadziła go w formie online. 

Z naszej szkoły do półfinału, po zmaganiach na  etapie szkolnym zakwalifikowały się:

Aleksandra Białkowska klasa II E

Patrycja Lenartowska  II C

W rozgrywkach półfinałowych uczestniczyło 39 uczniów z 22 szkół. Zadania konkursowe były w formie testu online.  Uczniowie zmagali się z różnego rodzaju zadaniami leksykalno- gramatycznymi na poziomie matury rozszerzonej z języka niemieckiego.

Zakwalifikowanie się do  półfinału  Konkursu jest już dużym osiągnięciem uczennic, a udział i rywalizacja z rówieśnikami z innych szkół z pewnością dużym doświadczeniem lingwistycznym, rozwijającym  umiejętności językowe.

Gratulujemy uczestniczkom !

Opiekun uczennic: Aldona Starosta