Podróż w czasie

W środę 13 grudnia na specjalnym pokazie dla uczniów z LO im. J. Słowackiego i ZST przenieśliśmy się do lat 90-tych, do Grodziska Wielkopolskiego, do Polski, w której dokonały się zmiany ustrojowe… To wszystko było możliwe dzięki nagraniu video na kasecie VHS z 1991 roku dziadka Arnolda Rybaka ucznia „różowej” z kl. 3DT. Dziadek Arnolda – p. Jerzy Kwaśnik 1 czerwca 1991 roku wybrał się na spacer ulicami Grodziska Wlkp. Nie przypuszczał , że po ponad 30 latach jego wnuk z kolegą Filipem Alaborskim oraz nauczycielem historii Sebastianem Tulińskim dokonają porównania video lat 1991 i 2023. Pokaz poprzedziła prelekcja p. Dariusza Matuszewskiego z Muzeum Ziemi Grodziskiej o ulicach Grodziska. Na uroczystości obecna była Dyrektor ZST p. Magdalena Ambrozik i Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego p. Sebastian Skrzypczak. Swoją obecnością zaszczycili dziadkowie (p. U. Rybak i p. J. Kwaśnik) i rodzice Arnolda Rybaka (Izabela i Karol Rybak oraz brat Brunon). Autorzy filmu składają w tym miejscu specjalne podziękowania dla niezawodnego i niezastąpionego w pomocy p. Andrzeja Chrósta z CK Rondo. Oprac. TS