Podróż „Różowej” po smakach Europy

W dniach 5 i 6 listopada 2022 r. grupa 28 uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyła intensywne zajęcia z kuchni europejskiej w ramach projektu „Nowoczesna kuchnia szansą na rozwój grodziskiej gastronomii”. Tym razem młodzież poznała przepisy i wykonała potrawy kuchni włoskiej, francuskiej, greckiej, hiszpańskiej, bułgarskiej czy skandynawskiej. Było pysznie i mocno aromatycznie. Nasze pracownie wypełniły się bogactwem aromatów i smaków. Każda z kuchni jest niepowtarzalna. Uczniowie przygotowali między innymi: ravioli, canneloni po neapolitańsku, tiramisu, szwedzkie bułeczki cynamonowe, panelle, kebabczetę czy bakławę a następnie wspólnie odbyli podróż po smakach Europy. Degustacji towarzyszyło poznawanie historii państw oraz ich charakterystycznych potraw i przypraw.

Zajęcia miały na celu:
• naukę zawodu na nowoczesnym sprzęcie,
• integrację wiedzy i umiejętności z przedmiotów zawodowych,
• stymulowanie samorozwoju zawodowego,
• zwiększenie umiejętności zawodowych.

Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem zakupionego sprzętu gastronomicznego w ramach projektu.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Nowoczesna kuchnia szansą na rozwój grodziskiej gastronomii” realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 2, na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu zawartej z Instytucją Zarządzającą Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Poznaniu, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.