Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie zasad pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak to sprawdzić? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wykonanie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję wraz z komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

– Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksjęPrzez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: 
https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/