O prawach konsumentów słów kilka…

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciliśmy w szkole do idei spotkań z Powiatowym  Rzecznikiem  Praw Konsumentów.

2  marca gościliśmy  pana Ireneusza Józefowskiego, który przeprowadził zajęcia dla klas: 3ET ( technikum ekonomiczne) oraz 3 bb( Branżowa Szkoła I stopnia – zawód sprzedawca).

W czasie dwugodzinnych zajęć nasz gość poruszył tematy związane m.in. z ochroną praw klientów, przepisami prawnymi i  problemami ubezpieczeniowymi konsumentów. Przedstawił także zakres działań i obowiązków Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów. Spotkanie zostało uzupełnione przykładami kilkunastu spraw prowadzonych przez biuro rzecznika, które znajduje się w siedzibie grodziskiego Starostwa Powiatowego.