O prawach konsumentów słów kilka…

Co roku w grodziskim Zespole Szkół Technicznych odbywa się spotkanie uczniów z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów.
31 maja gościliśmy Pana Ireneusza Józefowskiego, który przeprowadził zajęcia dla klas:3DT ( technikum o profilu ekonomicznym i budowlanym ), 2CT ( technikum o profilu poligraficznym) i 3 bb ( Branżowa Szkoła I stopnia – zawód sprzedawca).

W czasie dwugodzinnych zajęć nasz gość poruszył tematy związane m.in. z ochroną praw klientów, przepisami prawnymi i problemami ubezpieczeniowymi konsumentów. Przedstawił także zakres działań i obowiązków Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów.

Spotkanie zostało uzupełnione przykładami kilkunastu spraw prowadzonych przez biuro rzecznika, które znajduje się w siedzibie
grodziskiego Starostwa Powiatowego.