O polskiej królowej, która …nigdy w Polsce nie była… czyli „KLOPSY” wybierają się do Chorwacji!

Na początku kwietnia członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego „KLOPS” : viceprezes Ola Lemańska, kronikarka Anhelina Polenyk oraz Piotr Jeziorecki, Maja Batog, Patrycja Nowak, Wiktoria Paprocka i Wiktoria Tomkiewicz( grupa na zdjęciu) wraz z opiekunem udadzą się do Chorwacji. Bazą będzie Zadar, który słynie z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. W programie również wycieczka do królewskiego miasteczka Nin, żeby zobaczyć najmniejszą katedrę świata, naturalne saliny i piękne plaże oraz trekking wśród tysiącletnich drzew oliwnych po adriatyckiej wyspie Ugljan. Ekipa poszuka w Zadarze śladów związanych z niezwykłą historią kujawskiej księżniczki Elżbiety ( warto dodać , że jej córką była królowa Polski Jadwiga, późniejsza święta) żony króla Polski, Ludwika Węgierskiego. Elżbieta, zwana Bośniaczką, nosiła tytuł królowej naszego państwa, choć w Polsce…nigdy nie była.

To 18 zagraniczna wycieczka ( najczęściej podróżowaliśmy do Czech – 4 razy i Hiszpanii- 3 razy) i 11 państwo, które odwiedzimy.


Wycieczka samolotowa nie byłaby możliwa bez wsparcia jak zawsze niezawodnego Grodziskiego
Przedsiębiorstwa Komunalnego w osobie Zarządu i Prezesa, pana A. Cichosa.