Nie zapominamy o przyjaciołach

Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” planuje kolejną wyprawę. Jednak tym razem nie piszemy o wycieczce.

Piszemy o Włodku… Volodymyrze Syerykovie, absolwencie naszej szkoły. Uczniu technikum o profilu mechatronicznym,
który w 2021 roku zdał maturę i wrócił na Ukrainę , by w lutym zostać żołnierzem i bronić swojej ojczyzny przed agresją Rosji. Jeszcze niedawno , na spływie kajakowym opowiadał o swoich pasjach , o historii Polski, którą znakomicie zna. Mówił o planach i szansach maturalnych. Teraz… walczy na froncie w okolicach Kijowa. Towarzyszy mu ojciec a nasz wielki przyjaciel i darczyńca, pan Sergiey, który bez wahania zaoferował nam pomoc finansową , gdy przygotowywaliśmy jubileuszową wyprawę do Maroka.

Włodku, nie zapominamy o przyjaciołach…

Na zdjęciu: Włodek na spływie kajakowym KLOPSÓW i na rajdzie rowerowym z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (pierwszy z prawej).