Malaga (…kasztanki, tiki taki…)

Nie, nie będzie opowieści o popularnych słodyczach. Przeczytajcie relację z praktyk zawodowych w ramach programu ERASMUS+

Hola! [wymawiane jako ola!] to najczęstszy zwrot, którym posługujemy się od kilkunastu dni, gdyż odbywamy od 8 października 2021 r. trzytygodniowe praktyki zawodowe w hiszpańskim regionie Andaluzja. Dwie szesnastoosobowe grupy technikalne, wraz z opiekunami, zostały zakwaterowane na wybrzeżu Costa del Sol, w turystycznym mieście: Torremolinos, o „rzut kamieniem” od Malagi.
Nasz hotel stał się bazą do wypadów turystycznych ( zwiedziliśmy Malagę i Rondę, wkrótce pojedziemy do Grenady), tutaj realizujemy lektorat podstaw języka hiszpańskiego. I stąd jeździmy lub chodzimy na praktyki zawodowe w różnych firmach: logistycznych,
reklamowych, biurach i punktach usługowych. Grupa informatyków bierze udział w kursie programowania obiektowego na platformie Unity 3D. Niektórzy „doskonalą” umiejętności skręcania mebli, inni pełnią funkcję asystentów administracyjnych.
Program ERASMUS+ ,w którym uczestniczy nasza szkoła, poszerza horyzonty i sprzyja nawiązywaniu relacji, w pracy i po zajęciach, np. na przepięknej plaży lub w przyhotelowym basenie. Tutaj prawie cały rok świeci słońce, jest ciepło, ludzie żyją niespiesznie.

Wrocław – tuż przed odlotem do Hiszpanii…
Torremolinos – na plaży…
… i w hotelowym basenie
Lektorat języka hiszpańskiego
Podczas wyjazdu do miejscowości Ronda. Z prawej – nasza koordynatorka, Pani Maja.
Z wizytą u Pabla Picassa (w tle jego dom). Na zdjęciu obie grupy.
Z wizytą u Pabla Picassa (w tle jego dom). Na zdjęciu obie grupy.
Opiekunowie dbają o tężyznę fizyczną…
“Faceci już nie będą nam do niczego potrzebni…”’.
“Faceci już nie będą nam do niczego potrzebni…”’.
Ploter cnc – stanowisko pracy mechatroników (Magdy Łowigus, Norberta Wlekłego, Kuby Kaźmierczaka)
Ekonomiści : Dominik Wieczorek, Patryk Kaczmarek wraz z ich hiszpańskim opiekunem
Taśmownice – “nasze najlepsze przyjaciółki na następne dwa tygodnie”…
A w czasie wolnym… zwiedzamy Rondę… 
A w czasie wolnym… zwiedzamy Rondę… 
A w czasie wolnym… zwiedzamy Rondę… 
A w czasie wolnym… zwiedzamy Rondę… 

VIVA ESPANIA!
oprac. Ewa Studzińska