Logistycy zdobywają kolejne doświadczenie zawodowe

Zgodnie z zapowiedzią, firma Job Impulse, zaprosiła klasy 4A i 4C do przeprowadzenia inwentaryzacji w sklepie budowlanym. Przyszli logistycy po raz pierwszy uczestniczyli w spisie z natury, przy pomocy czytników kodów kreskowych. Podczas wydarzenia uczniowie, mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda organizacja i etapy przeprowadzana inwentaryzacji:

  • etap pierwszy – przygotowanie inwentury – podział jednostki na mniejsze obszary, przydział ludzi do odpowiedniego działu , ustalenie metody przeprowadzenia spisu czy wyznaczenie osób odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg;
  • etap drugi – spis z natury – przeliczenie wszystkich rzeczy materialnych znajdujących się w sklepie;
  • etap trzeci – kontrola rozbieżności – ponowne porównywanie stanów rzeczywistych ze stanami systemowymi;
  • etap czwarty – rozliczenie inwentaryzacji – ten etap niestety odbywa się po zakończeniu fizycznego liczenia na magazynie i nie mogliśmy go już obserwować.

Poznanie praktycznego aspektu przeprowadzania inwentaryzacji na pewno zaowocuje w przyszłości, gdy nasi logistycy, będą samodzielnie organizować i przeprowadzać inwentaryzacje.