Logistycy na 15. Międzynarodowych Targach Kolejowych

W piątek 22.09.2023 logistycy z klasy 1LT, 2AT, 2LT oraz 5AT uczestniczyli w 15. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku. TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Wystawcy targów zaprezentowali najciekawsze oferty pracy, staży czy praktyk. Na młodzież odwiedzającą targi zostały przygotowane
specjalne oferty pod hasłem „STACJA TALENT”, z której uczniowie wyruszyli w podróż zawodową związaną z pracą na kolei. Podczas targów odbyło się również wiele paneli dyskusyjnych związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej np. „Wybierając zawód – wybierz zawód z przyszłością”, „PKP Intercity”. Program Stypendialny jako forma wspierania młodzieży – „Wiem, że warto się uczyć”
czy „Program Stypendialny jako forma wspierania młodzieży”, podczas których uczniowie otrzymali informację na temat programów stypendialnych, możliwości zatrudnienia oraz ścieżki zawodowej. Dziękujemy Zarządowi Kolei Wielkopolskich za zaproszenie i zorganizowanie transportu na targi. Dziękujemy również Paniom Izabela Walaszczyk-Burek oraz Agnieszce Chudzińskiej za koordynację
działań zarówno przed wyjazdem do Gdańska, jak również przez cały dzień w piątek podczas zwiedzania targów i podróży Kolejami Wielkopolskimi.