ŁAMACZE SZYFRÓW

Szanowni Państwo,
w imieniu stowarzyszenia VIATOR organizującego kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej poświęconego polskim kryptologom uprzejmie proszę o przekazanie nauczycielom i uczniom poniższej informacji.

Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowym konkursie. ŁAMACZE SZYFRÓW to ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię i świetnie się bawić!

Nasza inicjatywa od ponad 10 lat służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, w tym roku przypominamy również sukcesy polskich kryptologów w wojnie polsko-bolszewickiej.

Tegoroczna edycja gry jest wyjątkowa również dlatego, że ze względu na epidemię trudniej dotrzeć do młodych ludzi. Uprzejmie więc prosimy o przekazanie informacji o konkursie uczniom Państwa szkoły i zachęcenie do udziału.

Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologi, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w materiałach widocznych poniżej.

W skrócie:

REJESTRACJA ZESPOŁÓW oraz poziom INTRO już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl.
Poziom ADEPT (podstawowy) od 14.12 (decydująca rozgrywka 28.12),
Poziom WYZWANIE (zaawansowany) od 16.12 (decydująca rozgrywka 30.12).

Zapraszamy,
Szymon Dąbrowski – SKT VIATOR