Opublikowano

KURS MAKIJAŻU I STYLIZACJI DLA UCZNIÓW ZST W GRODZISKU WLKP.

W ramach projektu ,,Grodziska Kuźnia Profesjonalistów” 20 uczennic Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. uczestniczyło w Kursie makijażu i stylizacji.
Podczas zajęć teoretycznych dotyczących makijażu uczestnicy m.in. analizowali typu urody, kształtu twarzy oraz poznawali zasady wykonywania prawidłowego makijażu oczu, ust i brwi. Następny etap kursu polegał na wykorzystaniu części teoretycznej w praktyce – dziewczyny samodzielnie wykonywały makijaże i wzajemnie oceniały wykonane prace.

Uczennice technikum podczas kursu miały także szansę poznać zasady prawidłowego doboru stylizacji dla różnych typów urody i sylwetek.
Na zakończenie wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty oraz drobne upominki. Szkolenie pozwoliło na zdobycie dodatkowych umiejętności, które będą mogły zostać w przyszłości za równo w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Warto dodać, że w ramach ,,Grodziskiej Kuźni Profesjonalistów” uczniowie szkoły korzystają z wielu innych bezpłatnych kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, m. in. z kursu spawacza oraz kursu upięć i koków, a także z płatnych staży u lokalnych pracodawców.