Konkurs z okazji Światowego Dnia Walki z HIV i AID

Patrycja Lenartowska, uczennica klasy 3C naszego technikum zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim konkursu „Nie daj szansy AIDS”, propagującym wiedzę o zakażeniach HIV i zakażeniach przenoszonych drogą płciową.

Konkurs organizowany był przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu infografiki przedstawiającej informacje z jednej z 4 grup tematycznych. Uczennica wybrała temat dotyczący sytuacji, w których nie dochodzi do zakażenia HIV. Patrycja skupia się przede wszystkim na najczęstszych mitach dotyczących osób zakażonych. Tym samym próbuje pokazać, że codzienne czynności, przebywanie w towarzystwie osób zakażonych wirusem HIV nie stanowią żadnego zagrożenia dla innych. Jako osoba wrażliwa dba o tolerancję i szacunek dla każdego człowieka, niezależnie od chorób, z jakimi przyszło się mu zmierzyć. Graficzne uchwycenie tematu pozwala w łatwy, prosty i przystępny sposób walczyć z najczęściej pojawiającymi się, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi osób zarażonych wirusem HIV. Dzięki swojej pracy konkursowej Patrycja nie chce dać szansy AIDS w niszczeniu kontaktów międzyludzkich.

Serdecznie gratulujemy Partycji uzyskania tak dobrego wyniku.