Kolejna fotorelacja z pobytu w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+

Granada (po polsku Grenada) to niezwykłe miasto, które trudno porównać z jakimkolwiek innym miejscem w Andaluzji. Jeśli można powiedzieć, że cała Andaluzja jest piękna, a każde z jej miast zachwyca wpływami arabskiej architektury, sztuką flamenco i artyzmem ludzi zamieszkujących te tereny, to w Granadzie wszystko ulega zwielokrotnieniu. Granada położona u podnóża najwyższych gór Półwyspu Iberyjskiego, Sierra Nevada, zachwyca widokami, na które składają się urok białego miasteczka, potęga Alhambry i surowych, ośnieżonych trzytysięczników. Jeśli dodamy do tego długą historię tego wielokulturowego miasta, uzyskamy niespotykaną nigdzie indziej obfitość dla wszystkich zmysłów. Sporo racji miał Hemingway, pisząc „Gdybyśmy musieli odwiedzić jedno miejsce w Hiszpanii, powinna to być Granada”.