„KLOPSY” i Światowy Dzień Roweru

Co kilka lat ”KLOPSY” wyjeżdżają na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tym razem był to prawdziwie letni, rowerowy wypad z okazji Światowego Dnia Roweru.
Wycieczka rozpoczęła się na grodziskim dworcu PKP, po przewiezieniu sprzętu do Szreniawy rowerzyści ruszyli drogą zwaną „Grajzerówką” ( ponura, wojenna historia jej budowy oraz aspekty ochrony przyrody i walorów krajobrazowych parku narodowego zostały omówione podczas przystanku nad Jeziorem Jarosławieckim) do Jarosławca, potem nad największe i najgłębsze jezioro
WPN – Jezioro Góreckie, by jego stromym brzegiem dojechać do punktu widokowego na Wyspę Zamkową (przez zieleń drzew prześwitywały ruiny pałacu z epoki romantyzmu). Stamtąd wzdłuż Jeziora Witobelskiego grupa udała się do Stęszewa, skąd znów rowery trafiły do pociągu , którym ekipa wróciła do Grodziska.