Kadeci z ZST w Grodzisku Wlkp. na obozie dzięki dotacji z MON

W dniach 27-31 maja 2019 kadeci klasy III z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp. wraz z opiekunami Rafałem Maluśkim, Maciejem Grześkowiakiem i Marcinem Łodygą przebywali na obozie szkoleniowym  w ramach pilotażowego  programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Szkolenie prowadzone było przez instruktorów  z 1 dywizjonu artylerii samobieżnej, który wchodzi w skład  jednostki patronackiej szkoły- 5 Pułku Artylerii w Sulechowie. Podczas pięciu dni poligonowych kadeci doskonalili swoje umiejętności z zakresu: szkolenia strzeleckiego, maskowania, taktyki, terenoznawstwa, pierwszej pomocy i walki w bliskim kontakcie. Do prawidłowego zrealizowania programu obozu szkoleniowego szkoła zakupiła: lornetki, latarki, krzesiwa, apteczki pierwszej pomocy, farby do kamuflażu i siatki maskujące. Cała organizacja obozu została wsparta finansowo przez Ministerstwo Obrony Narodowej, z którego szkoła na to zadanie otrzymała dotację celową.