II Miejsce w Polsce i czołowe miejsca w Województwie Wielkopolskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR.”

W dniu 24. marca 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się XXI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” organizowany przez Łowcy Talentów „Jersz”. W konkursie udział wzięło 24 uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu trudnego testu gramatyczno- leksykalnego składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględniał wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.
Rozwiązane testy wysłaliśmy do Komisji Ogólnopolskiej i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Wyniki Konkursu poznaliśmy w ubiegłym tygodniu i z wielką radością pragniemy podzielić się naszym sukcesem. Zdobyliśmy II miejsce w Polsce oraz
czołowe miejsca w Województwie Wielkopolskim.


Najlepsze wyniki uzyskali:
II miejsce w kraju ( 97,32% punktów możliwych do zdobycia) Weronika Ptaszyńska
I miejsce w województwie Weronika Ptaszyńska 2GT
II miejsce w województwie i 11 w kraju Miłosz Wróbel 1BT
III miejsce w województwie i 17 w kraju – Piotr Lemański 1LT
IV miejsce w województwie wielkopolskim – Małgorzata Rabiega 1CT
IV miejsce w województwie wielkopolskim – Malwina Pikosz 2CT
V miejsce w województwie wielkopolskim – Martyna Szymankiewicz 4G
V miejsce w województwie wielkopolskim – Amelia Ziółkowska 1CT
V miejsce w województwie wielkopolskim Agata Kosmacz 4G
VI miejsce w województwie wielkopolskim – Agata Lewandowska 1CT

Nagrody laureatom wręczyła Pani Dyrektor Anna Matysiak. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów lingwistycznych.

Organizatorzy konkursu:
Aldona Starosta
Klaudia Budzyńska-Schulz
Jakub Tasiemski