I miejsce w etapie rejonowym XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Uczennica Karolina Pilc z klasy IVG, ucząca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w dniu 03.03.2022r zajęła I miejsce w etapie rejonowym XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, biorący udział w konkursie mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu m.in. zasad żywienia, charakterystyki składników odżywczych, istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad zdrowego stylu życia. Uczennica naszej szkoły, zdobywszy największą ilość punktów w teście, udowodniła, że w dużym stopniu ma opanowane powyższe zagadnienia, a tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Organizatorem rejonowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia był Oddział Rejonowy PCK w Nowym Tomyślu.

Eliminacje na poziomie szkolnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w którym została wytypowana Karolina, odbyły się w naszej szkole 15.12.2021r. Opiekę merytoryczną nad  przygotowaniem uczennicy do olimpiady (zarówno do etapu rejonowego, jak i okręgowego) sprawuje Pani Marzena Ankiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym-okręgowym etapie olimpiady.