„Grodzisk jest mocny”

To zdanie usłyszał opiekun grupy uczestników IX konkursu recytatorskiego „Słowiańskie Recytacje 2019”, gdy ci rejestrowali się w biurze konkursowym na Wydziale Filologii Słowiańskiej UAM w Poznaniu.
W kolejnej edycji konkursu szkołę reprezentowały uczennice klasy 2 technikum logistycznego: Zuzanna Jutkowiak, która recytowała wiersze Danilo Lucica i Josifa Brodskiego oraz Maja Szymaniak, prezentująca po czesku (!!!) teksty Jaromira Nohavicy i Karela Kryla.
Występ dziewczyn był emocjonujący i choć nie otrzymały nagrody, to wyjazd zaowocował propozycją organizatorów konkursu, którzy doceniając coroczny udział uczniów ZST w „Słowiańskich recytacjach” zaproponowali współpracę Wydziału Filologii Słowiańskiej ze szkołą poprzez organizację na początku 2020 roku wykładów akademickich w naszej placówce.