Graficy na Multisensorycznej wystawie Van Gogh’a w Poznaniu

W piątek 5 stycznia br. graficy z klas od 1CT do 5CT wraz z opiekunami: Magdaleną Ambrozik, Sandrą Dalaszyńską, Elwirą Borowczak, Eweliną Łęszczak, Agnieszką Gulik, Bartoszem Ambrozikiem i Remigiuszem Stopą, odwiedzili wystawę dzieł Vincenta van Gogh’a w Poznaniu.  Był to zupełnie inny wymiar spotkania ze sztuką, ponieważ poza obejrzeniem tradycyjnych reprodukcji najsłynniejszych dzieł malarza oraz zdjęć i informacji o życiu i twórczości Van Gogha, uczniowie mieli możliwość dosłownie „wejścia” w obrazy holenderskiego mistrza. Wszystko za sprawą multimedialnej wystawy. Kolory, kształty, dźwięki i ruch. Kwiaty, chmury i różne elementy namalowane przez Van Gogha zostały wprawione
w ruch. Wychodziły z ekranów. Wędrowały po ścianach i podłodze. Znane obrazy i rysunki Van Gogha prezentowane zostały bowiem na ekranach o powierzchni 2000 metrów kwadratowych.

Jednym słowem było to niezwykłe artystyczne przeżycie dla wszystkich miłośników sztuki i grafiki.