Eliminacje Wojewódzkie III Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

15 stycznia w ZSZ we Wrześni odbyły się eliminacje wojewódzkie III Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III dz – Nikodem Kozłowski. Tematem tegorocznego konkursu było „Mięso królika w roli głównej”. Nikodem wykonał potrawę – comber z królika smażony na aromatyzowanym maśle w sosie z białej czekolady z dodatkiem karmelizowanej marchewki i puree z zielonego groszku. Na wykonanie tej potrawy uczniowie mieli tylko 60 minut. Oprócz części praktycznej uczestnicy pisali również test teoretyczny. Konkurencja była bardzo wyrównana i ostatecznie Nikodem zajął piąte miejsce.