Uczniowie i uczennice klasy 3IT, 3CT oraz 1BT wzięli udział w e-lekcji z Sędzią pt. „Wykorzystanie i modyfikacja wizerunku ucznia oraz nauczyciela w dobie AI”, poświęconej ochronie wizerunku i odpowiedzialności w świecie nowych technologii.
Podczas spotkania uczniowie i uczennice poznali m.in.:
– czym jest wizerunek i jak jest chroniony prawnie,
– kiedy potrzebna jest zgoda na jego wykorzystanie,
– zasady publikowania zdjęć osób znanych i fotografii grupowych,
– odpowiedzialność szkoły, nauczyciela i ucznia za przetwarzanie wizerunku.
Zajęcia poprowadził Kajetan Kosterkiewicz – sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, zastępca koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
To była cenna lekcja o granicach prywatności, świadomym korzystaniu z technologii i odpowiedzialności w cyfrowym świecie.
E. Łęszczak, I.Jarnut-Kluczyńska






