E-lekcja z Sędzią pt. „Wykorzystanie i modyfikacja wizerunku ucznia oraz nauczyciela w dobie AI”

🤖 

Uczniowie i uczennice klasy 3IT, 3CT oraz 1BT wzięli udział w e-lekcji z Sędzią pt. „Wykorzystanie i modyfikacja wizerunku ucznia oraz nauczyciela w dobie AI”, poświęconej ochronie wizerunku i odpowiedzialności w świecie nowych technologii.

Podczas spotkania uczniowie i uczennice poznali m.in.:
 – czym jest wizerunek i jak jest chroniony prawnie,
–  kiedy potrzebna jest zgoda na jego wykorzystanie,
–  zasady publikowania zdjęć osób znanych i fotografii grupowych,
–  odpowiedzialność szkoły, nauczyciela i ucznia za przetwarzanie wizerunku.

👨‍⚖️ Zajęcia poprowadził Kajetan Kosterkiewicz – sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, zastępca koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

To była cenna lekcja o granicach prywatności, świadomym korzystaniu z technologii i odpowiedzialności w cyfrowym świecie.

E. Łęszczak, I.Jarnut-Kluczyńska