Doposażenie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Technicznych

W grudniu zakończyła się realizacja projektu „Łączenie pokoleń w pracowni gastronomicznej”, dzięki któremu możliwe było doposażenie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Pracownie wzbogaciły się m.in. roboty wieloczynnościowe, miksery, blendery, parowary, garnki, patelnie, deski, brytfanny, maszynki i stojaki do makaronu, sprzęt niezbędny do carvingu oraz inne drobne akcesoria kuchenne. Projekt realizowany był dzięki grantowi w ramach konkursu „Wspieramy Rozwój” zorganizowanego przez CEDROB. W ramach projekty odbyły się także liczne zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim, słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Grodzisku Wielkopolskim oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach. Zajęcia rozpoczęły się już w październiku i trwały aż do grudnia. Podczas jednych z ostatnich warsztatów przedszkolaki, pod bacznym okiem uczniów technikum gastronomicznego, przygotowywały kanapki, piekły i ozdabiały ciasteczka oraz ćwiczyli składanie serwetek.