Opublikowano

Doposażenie klasy mundurowej dzięki dotacji z MON

Ceremonia odsłonięcia muralu w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego była wspaniałą okazją do uroczystego przekazania sprzętu oraz mundurów uczniom Szkoły, w ramach pilotażowego programu „Program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” o wartości ponad 45 000,00 zł. Uroczystego przekazania dokonał Starosta Mariusz Zgaiński na ręce Dyrektora Szkoły Anny Matysiak.

W ramach programu grodziska szkoła otrzymała sprzęt niezbędny do szkolenia młodzieży klas wojskowych. Do dyspozycji uczniów są teraz m.in. makiety broni szkoleniowej, repliki ASG z magazynkami w systemie AK, atrapy karabinków z pasem, granaty, hełmy, maski przeciwgazowe, kamizelki taktyczne, kompasy, okulary ochronne, saperki, nosze medyczne, stazy taktyczne, radiotelefony PMP, przybory do walki wręcz (noże, pistolety, saperki, ochraniacze na głowę).
Z dotacji zakupiono również pełne umundurowanie dla uczniów m. in. kurtki, mundury, berety, polary, oznaki do umundurowania, koszulki.